Startuje drugi etap INWESTYCJI MEDYCZNYCH na rozbudowę, wyposażenie i modernizację szpitali

 

Zapraszamy na specjalne wydanie konferencji SZPITALE I OBIEKTY SŁUŻBY ZDROWIA realizowany w związku z wdrażaniem drugiego etapu projektu inwestycji medycznych związanych z rozbudową i modernizacją kilku szpitali w Polsce. W tym największej inwestycji w woj. kujawsko-pomorskim. Wartość inwestycji w samym województwie to 275,19 mln zł przeznaczonych na rozbudowę i modernizację Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu oraz kojne 190 mln złotych w ramach realizacji inwestycji w trybie „zaprojektuj i wybuduj” Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku. Wedle prognoz całe przedsięwzięcie ma zakończyć się do 2018 roku. Równolegle wdrażane są projekty dla m.in. woj. śląskiego, wielkopolskiego, lubelskiego (informacje na ten temat podczas konferencji)

Priorytetem inwestycji w woj. kujawsko-pomorskim (miejsce sierpniowej konferencji) jest rozbudowa i modernizacja Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu, w skład struktury którego wchodzą obecnie także szpitale psychiatryczny i obserwacyjno-zakaźny. Po zakończeniu inwestycji - etap I (do końca 2016) i etap II (od. 2017), co nastąpi w 2018 roku, kompleks lecznicy niemal podwoi liczbę łóżek, a powierzchnia szpitalna powiększy się o 60 procent. W nowym wydaniu, po dobudowaniu nowych skrzydeł, pomieści dobrze zorganizowany Szpitalny Oddział Ratunkowy, z własnymi salami operacyjnymi i nowoczesnym zapleczem diagnostycznym, sąsiadujący z Oddziałem Kardiologii Inwazyjnej, a także główny blok operacyjny szpitala, cztery oddziały łóżkowe (w tym 318 nowych łóżek na oddziałach zabiegowych) i umiejscowione na dachu lądowisko dla helikopterów. W tym samym czasie będą wznoszone trzykondygnacyjny parking/garaż dla pacjentów, personelu i osób odwiedzających (więcej niż 300 miejsc parkingowych) oraz budynki techniczne (mieszczące między innymi trafostację i stację dezynfekcji ścieków). Drugi etap rozbudowy, który rozpocznie się w roku 2017 i zakończy w 2018, obejmuje budowę: budynku dla szpitala zakaźnego na 40 łóżek, ze względów epidemiologicznych bezpiecznie odseparowanego od pozostałej części kompleksu, i przychodni przyszpitalnych; budynku dla sześciu oddziałów psychiatrycznych (łącznie 196 łóżek); pawilonu administracyjnego który pomieści także między innymi aptekę. Kolejna strategiczna inwestycja w nieopodal położonym Włocławku to Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Włocławku który planuje rozbudowę, której koncepcja została zaakceptowana przez Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W planach jest realizacja tej inwestycji w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Zgodnie z planem, inwestycja powinna się rozpocząć na przełomie 2017 i 2018. Koszt inwestycji szacuje się na 190 milionów złotych, inwestycja będzie finansowana z kredytu bankowego, wsparcia z Unii Europejskiej oraz innych źródeł. 

Kolejne inwestycje które są już lub będą wdrażane obejmują m.in. woj. śląskie, lubelskie, wielkopolskie - wstępne informacje będzie można pozyskać podczas konferencji w Bydgoszczy

 

PATRONAT MEDIALNY WYDARZENIA


      

  


Przy współpracy z ekspertami, specjalistami i dostawcami rozwiązań, prawnikami i specjalistami ds. m.in. dotacji unijnych poruszymy w jednym czasie i miejscu szereg zagadnień związanych z  planowaną inwestycją oraz rozbudową i modernizacją obiektów służby zdrowia. Konferencji towarzyszyć będzie wystawa rozwiązań i wyposażenia nowoczesnych pionów technicznych w obiektach służby zdrowia.

Konferencji towarzyszyć będzie wystawa i pokazy rozwiązań

przygotowane przez Patronów Technologicznych konferencji

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM DOSTĘPNY PONIŻEJ

ZGŁOŚ UDZIAŁ - REJESTRACJA

Warunki udziału w konferencji: Uczestnictwo w konferencji jest BEZPŁATNE

Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie organizatora: REJESTRACJA ONLINE

lub zarejestrować się telefonicznie pod nr 22 678 58 25

Zapewniamy materiały konferencyjne, przerwy kawowe i poczęstunek, dostęp do prezentacji

 

PARTNERZY

tel: +48 22 678-58-25

e-mail: biuro@dndproject.com.pl