Rozbudowa i wyposażenie obiektów służby zdrowia. Ochrona przeciwpożarowa w obiektach szpitalnych.

 

GDAŃSK program wydarzenia w skrócie:
 
18 maja 2017 
GDAŃSK
Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku
ul. Ołowianka 9-13, 80-751 Gdańsk
w godz. 09.00-14.00
 
Patron Medialny wydarzenia:
 
 
Zapraszamy na bezpłatną konferencję poświęconą tematyce Planowania, projektowania, budowy i wyposażenia szpitali i obiektów medycznych w oparciu o zaawansowane technologie i znowelizowane wymogi ochrony przeciwpożarowej
 
 
Zgłoszenia udziału można dokonać telefonicznie: 
tel. 22 678 58 25, 
lub email: rejestracja@strefauczestnika.pl
bądź klikając w: REJESTRACJA ONLINE
 
Program spotkania
09:00 Powitanie gości, rozpoczęcie konferencji
Pomiędzy panelami przerwy kawowe i indywidualne konsultacje projektów
 
 • EKSPERT: Architektoniczne ASPEKTY TRANSPORTU PACJENTA W OBRĘBIE BLOKU OPERACYJNEGO Jedną z podstawowych decyzji koniecznych do podjęcia przy projektowaniu lub modernizacji bloku operacyjnego jest dobór systemu transportu pacjenta w obrębie układu przestrzennego szpitala. Ta z pozoru nieistotna decyzja implikuje szereg konsekwencji projektowych i funkcjonalnych.Przedmiotem prelekcji będzie  przedstawienie współczesnych rozwiązań projektowych pozwalających poprawić ergonomię korzystania z bloku operacyjnego. Celem pracy jest udowodnienie tezy mówiącej, że podczas modernizacji  i projektowania nowych jednostek medycznych, wiedza z zakresu ergonomicznych uwarunkowań w projektowaniu architektonicznym i technologicznym, wpływa na kształtowanie układów funkcjonalnych. Podczas wykładu przedstawione zostaną rozwiązania przestrzenne dla bloku operacyjnego, które wykorzystują różne typy rozwiązań sprzętu medycznego w celu jak najbardziej optymalnego sposobu dostarczenia pacjenta na stół operacyjny i wywiezienia go w bezpieczny sposób na salę pacjenta.)
 • EKSPERT: Rewolucje w procesie budowlanym. O czym powinieneś wiedzieć, aby zrozumieć dynamikę zmian! Co inwestorzy i projektanci powinni brać pod uwagę przy realizacji inwestycji W ramach wykładu poruszone zostaną kwestie związane z: 1) Kodeks urbanistyczno-budowlany; 2) Zmiany w prawie zamówień publicznych; 3) Kwestie konieczności wprowadzania synergii, w tym poprzez nowe formy kontraktów; 4) technologia BIM, VR
 • Nowoczesne rozwiązania armatury sanitarnej do zakładów opieki zdrowotnej
 • Projektowanie bezpiecznej infrastruktury teleinformatycznej w środowisku medycznym. Standardy (TIA - 1179) i dobre praktyki projektowe.
 • Bezszporowe ściany przeciwpożarowe Alufire Vision Line – nieograniczone możliwości wizualnego powiększania wnętrz przy jednoczesnej ochronie p. poż.
 • Wentylacja i klimatyzacja  w salach operacyjnych i pomieszczeniach o podwyższonych wymaganiach czystości
 • Systemy informacyjne komunikacji szpitalnej Legrand Projektowanie lądowisk przyszpitalnych dla Ochrony Zdrowia 
 • Technologia medyczna - wybrane aspekty funkcjonalne sprzętu medycznego w szpitalach
 • Nowoczesne rozwiązania zasilania gwarantowanego oraz chłodzenia precyzyjnego dla Służby Zdrowia
 • EKSPERT: Dotacje dla woj. pomorskiego w branży medycznej i stomatologicznej w 2017  Dotacje unijne dla szpitali publicznych i prywatnych w perspektywie 2014-2020 - W każdym z tych obszarów szpitale prywatne jak i publiczne mają szanse na zdobycie od 40-80% wsparcia. Ekspert przedstawi możliwości pozyskania dotacji dla szpitali, a także będą omówione najważniejsze wymagania programowe: innowacyjność, współpraca z uczelniami, badania B+R. Wykładowca przedstawi sposoby na spełnienie najważniejszych kryteriów. 
 • EKSPERT SITP: Wybrane problemy ochrony przeciwpożarowej przy przebudowie i modernizacji szpitali
Program wzbogacony zostanie o wystapienia Generalnego Wykonawcy Inwestycji Szpitalnych oraz Zespół Projektowy szpitali, klinik, przychodni (wystapienia w trakcie potwierdzenia)
 
14.30 Zakończenie konferencji 
(Wręczenie Certyfikatów potwIerdzających udział w warsztatach, losowanie upominków)
_______________________________________________________
Partnerzy Technologiczni, Eksperci i Patroni Wystawy towarzyszącej konferencji przygotowali dla Państwa szereg pokazów rozwiązań mających wpływ na funkcjonowanie obiektów służby zdrowia oraz ich infrastrukturę 
 
Każdy z uczestników otrzyma płytę CD
z najnowszym ARCHICAD 20  - Nowe oblicze BIM
(program można aktywować ajo bezpłatną wersję próbną lub wersję edukacyjną)
 
*program może ulec niewielkim zmianom do dnia konferencji

PARTNERZY

tel: +48 22 678-58-25

e-mail: biuro@dndproject.com.pl